כל מה שמעניין
Tech צעצועים

חבריו הטובים של חובב האלקטרוניקה

מדריך למתחילים ומתקדמים

היום, יותר מתמיד, קל ליצור כמעט את כל העולה על דעתכם, בעזרת חלקים לא יקרים, ומעט תכנות. תכירו את החברים הטובים שכל חובב אלקטרוניקה צריך להכיר:

Arduino : ארדואינו הינו שם לאין ספור לוחות בשם "מיקרו-בקר" על מעגל מודפס יחיד (Single Board MicroController), עם סביבת פיתוח משולבת(IDE) ברישיון קוד פתוח, אשר מטרתה ליצור סביבה נוחה וזולה לפיתוח פרויקטים המשלבים תוכנה עם רכיבי אלקטרוניקה

רכיב החומרה העיקרי על המעגל המודפס של הארדואינו הוא מיקרובקר בן 8 סיביות מסדרת AVR של חברת ATMEL, אשר מבצע את התוכנה ומכיל זיכרון הבזק (Flash Memory) לאיחסונה.

לוח Lilypad ארדואינו מ-2007

לארדואינו גרסאות חומרה שונות למטרות שונות. לדוגמה, ה-LilyPad הוא לוח ארדואינו בעיצוב דק הניתן לקיפול, שניתן לתופרו לתוך בגד.

המעגל המודפס מכיל, כמעט תמיד, בנוסף:

  • בקר USB וחיבור USB, המשמש לטעינת התוכנה, וכמקור מתח אפשרי
  • מייצב מתח עם ערך של 5 וולט ושקע לכבל חשמלי
  • 14 פינים (ולפעמים יותר) לחיבורי חיישנים או התקני חומרה אחרים
  • 6 פינים מתוכם מסוגלים לקבל קלט אנלוגי בדיוק של 10 ביט
  • 6 פינים מתוכם מסוגלים לייצר Pulse-Width Modulated Signal

פרוייקטים מומלצים לארדואינו: האפשרויות הם כמעט אין סופיות, אך הנה מקבץ של פרוייקטים מומלצים:

מדפסת תלת-מימד

רחפן

raspberry pi:

ראספברי פאי (באנגלית: Raspberry Pi) היא סדרת מחשבי־לוח־יחיד בגודל כרטיס אשראי שפותחו בקרן ראספברי פאי בבריטניה מתוך רצון לקדם את לימוד ענף מדעי המחשב ונושאים קשורים אליהם, בקרב תלמידים בבתי ספר, וכן בארצות שאינן מפותחות דיין מבחינה טכנולוגית וכלכלית. [1][2][3]

המודל הראשון של המעבד, המקורי, צבר פופולריות רבה, וזכה להצלחה עסקית – במידה רבה בהרבה מהתחזיות הראשוניות שנערכו עבורו.

מעבר לרכישתו כמעבד, נמכר ראספברי פאי גם כמוצר לצורך ייעודים אחרים מייעודו המקורי כמעבד, וזוכה להשתלב בענפים כגון רובוטיקה.

התקנים חיצוניים, הכוללים מקלדות, עכברים וכיסויים עבור המעבד – אינם מגיעים עמו בחבילה אחת שלמה. למרות זאת, עזרים מסוימים נכללו בכל זאת במספר מעבדים מסוג זה, בין אם בייצור רשמי מטעם קרן ראספברי פאי, ובין אם לאו.

על פי דיווחים של קרן ראספברי פאי, למעלה מחמישה מיליון יחידות של הראספברי פאי נמכרו כבר לפני חודש פברואר 2015, עובדה ההופכת אותו למעבד הנמכר ביותר מתוצרת בריטניה.

התקנת מערכות הפעלה על הרספברי פי

פרוייקטים מומלצים:

סטרימר לקודי

 

פרוייקטים מומלצים לרספברי פ:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר לסרגל הכלים