כל מה שמעניין
צעצועים קודי שימושי

קודי

מערכת להזרמת מולטימדיה

קודי הינה תוכנה חוקית ולגטימית להזרמת תוכן מולטימדיה, אשר מאפשרת להזרים וידיאו, אודיו ותמונות מהאינטרנט או דרך שיתוף רשתי. הרבה אנשים משתמשים בה בשביל לצפות באופן פיראטי בסרטים וסדרות, ועל כן רשתות השידור המקומיות התאחדו ושכרו עורכי דין (זיר"ה) על-מנת למגר את התופעה.

כמובן שלא תמצאו כאן הוראות או עידוד כיצד לצפות לתוכן פיראטי, וגם לא צריך, ישנו מספיק תוכן חוקי בקודי בשביל להינות ממנו גם באופן חוקי, ועל כן, המדריך החוקי להתקנה ושימוש בקודי, בנוסף הכל נכתב למטרת ידע בלבד וDDWAVE אינו נושא כל אחראיות לאופן הפעולה או השימוש בתוכנה.

קודם נוריד התוכנה מכאן ונתקין (NEXT על הכל)

נפעיל אותה ונשנה את השפה לעברית:

נכנס להגדרות:

נבחר הגדרות ממשק:

נבחר 'פונטים':

ונשנה ל'אריאל':

נבחר 'איזורי':

נשנה את השפה לעברית (מרובע צהוב) ונוסיף עברית למקלדת (מרובע לבן)

נוריד הרחבות:

במסך הראשי נבחר הגדרות:

שם נלחץ על הסמל שנראה כמו קופסא (מצד שמאל למעלה), ונבחר 'התקנה ממאגר הרחבות', ואז נבחר 'כל מאגרי הרחבות' ולבסוף וידיאו או כל הרחבה לפי נושא שתרצו.

קודי הוא השם החדש, למה שנקרא פעם XBMC, שזאת בעצם תוכנה בקוד פתוח, שמאפשרת הזרמה, הורדה, ושיתוף של תוכן מולטימדיה ישירות למחשב, טאבלט, פלאפון או הטלוויזיה שלכם.
XBMC קיימת כבר הרבה שנים, אולי 15, תעשו גוגל 🙂 ובשנים האחרונות צברה תאוצה כאשר הקהילה גדלה, ומתנדבים הביאו אותה מפלטפורמה קטנה ומצומצמת מבחינת תוכן שרצה על מערכת הווינדוס בלבד, לתוכנה עשירה בתוכן, רבת פלטפורומות כמו אנדרואיד, לינוקס, IOS, ואפילו כמערכת הפעלה בפני עצמה, כמו, LIBREELEC ו ONMC.

האפשרויות בקודי פשוט לא נגמרות. התוכנה מדגימה היטב את היופי בקהילה של קוד פתוח, את ההישגים והתוצאות שמתקבלות כשהמון מוחות פועלים ביחד וכל אחד יכול להוסיף לה אפשרויות ולהשתמש בה באופן שונה ולמטרות שונות, כך יצא, שכנראה המטרה הפופולרית ביותר היא כ"ממיר" אלטרנטיבי לטלויזיה.

חברות התקשורת כמו הוט ויס, שלטו ביד רמה על מונופול ה"כל מה שקשור בטלויזיה" כבר הרבה שנים.
ורק ממש לאחרונה המונופול הכניס חברות גדולות אחרות, כמו נטפליקס, וסלקום טיוי והמחירים שלהם פחות יקרים, וישנו גם "עידן+" שאינו עולה דני שימוש חודשיים, אך הוא מוגבל מאוד בתוכן.
לכן אין זה מפתיע שישנם הרבה ישראלים, שבוחרים לעבור לקודי, כספק תוכן מלטימדיה העיקרי שלהם, כאשר התוכנה היא חינמית, איכותית, קלה לשימוש ובעלת תוכן עשיר חוקי לצפיה.

אז זה חוקי?

אז ככה, קודם כל אני לא עורך דין, וכל מה שנכתב כאן הוא מתוך מסקנות אישיות מהידע שרכשתי עם הניסיון והלמידה על התוכנה. אז תקחו בערבון מוגבל את הנכתב ואם ממש חשוב לכם הדקויות, תעשו מחקר מדוקדק והכי חשוב, אל תאשימו אותי אם הזיר"ה באים לתפוס אותכם.

אז זה חוקי או לא, ומי זה הזיר"ה?

כמו שאמרנו יש מונופול על "כל מה שקשור בצפייה בטלויזיה" בארץ, ולמונופול הזה יש מלאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא כסףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
אז בשביל לא לאבד מקורות הכנסה (אותכם) לדבר המקולל הזה (קודי), במקום לשפר את השירות והתוכן שלהם או חלילה להוריד כולם מחירים, הם העדיפו והחליטו ביחד לבזבז מלאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא כסףףףףףףףףףףףףףףףף על סוללה של עורכי דין, שקוראים לעצמם הזיר"ה, והם תוקפים אנשים פרטיים שתרמו לשיפור התוכן הישראלי שמוצא בקודי, כמו בוני בילדים, בעלי אתרים עם מדריכים, בעלי אתרי-תרגום, ולפי מה שהבנתי פשוט ירו לכל הכיוונים גם כשאין ממש עברה של זכויות יוצרים, במטרה לעצור את הזליגה ההולכת והגוברת של ישראלים ודבר הבזוי הזה שמציע הרבה יותר בשביל…. כמעט ואולי אפילו כלום.

אז זה לא חוקי?

התוכנה עצמה חוקית מכל הבחינות, היא מגיעה כממשק ריק מתוכן, שמכיל רק את האפשרויות של התוכנה, ללא "הרחבות". הרחבות הן מעין מיני תוכנות שרצות בעיקר דרך שרתים, ומציעות סקריפטים לשימוש או תוכן לצפיה. וניתן לצפות איתן בתוכן חוקי בתשלום או חינם ולא פיראטי.

אז למה זיר"ה תובעת?

קודם כל, כי היא יכולה, ובשביל זה משלמים לה. וגם כי לקודי יש כפתור קטן, שנמצא בהגדרות->מערכת->הרחבות-> התקנת הרחבות ממקור לא ידוע, וברגע שמאפשרים אותו, ניתן בכמה דקות, לצפות בסרטים והסדרות הכי חדשים (וגם ישנים) באיכויות FULL 4K עם תרגום, בערוצים מהארץ ומכל העולם, ואפילו בשיא החוצפה, לצפות בסדרות מבית היוצר של החברות שמאחורי אותה הזי"רה ממש ,כמו הוט ויס. אז לא רק שקודי מציע את מה שהן מציעות, הוא מציע הרבה יותר, ושוב, לרוב בחינם, וללא עלות.

אז למה לא כולם משתמשים או שמעו על קודי? מה קאטצ'?

קודם כל, אמרנו, זה לא חוקי לצפות בתוכן פיראטי. אבל בואו נניח שזאת לא הסיבה העיקרית.אלא רקע כללי לעמימות מסביב לקודי.
לפי דעתי הסיבות העיקרית הן חוסר פרסום, פחד משינויים/טכנולוגיה, הרגל, ועד לא מזמן, בגלל חוסר נוחות לשימוש קבוע, כשהתוכנה היתה רצה אך ורק על מחשבים/פלאפונים. וכמובן שהכל נבנה בתהליך, ובאופן הדרגתי ומתגבר לפי נפוצות של התוכנה.בקרב המשתמשים-שהופכים להיות מפתחים. גם בעולם היא צוברת הרבה תאוצה בפופולריות בשנים האחרונות.

הקאטצ' הוא לא באמת קאטצ', אלא מספר חסרונות או הסתגלויות שנדרשות.
ממה שעולה לי לראש, מהמבאס לחפיף:

1. לא תמיד הכל עובד- אז נכון שגם לחברות הכבלים והלווין יש לפעמים תקלות, ונכון שבאותם חברות גם לא תוכל לשחק עם הממיר משחק שנקרא "בוא נראה אותך לא מוצא סרט או סדרה שאני מכיר" ולהפסיד רוב הזמן, לא תמיד הכל עובד תמיד. קורה שמשהו לא עובד זמנית (לפעמים עניין של שעה) לפעמים אין בכלל/עדיין כתוביות או שהן לא מתאימות, או שהרחבות נסגרות.

2.פעם ב….צריך לעדכן דברים. וגם להתעדכן בהרחבות חדשות או בילדים חדשים. זה לא מסובך, אבל יש אנשים שמסתבכים בכל זאת.

3. צריך לחכות כמה שניות (רצוי לפחות 25) בשביל לתת להרחבה זמן לחפש מקורות (עוד שרתים) שיזרימו לך את התוכן הספציפי שרצית לצפות בו. אגב, הייתי אומרת שזאת יותר הסתגלות ממבאס, אלא אם כן אתה פקעת עצבים רוטטת.

4. יש כל כך הרבה מה לצפות שלפעמים קשה לבחור.

5. לכו תדעו שפתאום לא ידפוק לכם איזה עורך דין נמוך ומפחיד בדלת.

אז מה צריך בשביל קודי?

בעיקרון כל מכשיר חזק מספיק שמריץ מערכת הפעלה שתומכת או מבוססת קודי ובעלת חיבור לאינטרנט תספיק.
וכמו שאמרתי המגוון הוא לא מועט.
האפשרות הנפוצה והמועדפת עלי הוא מכשיר שנקרא רספברי פיי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר לסרגל הכלים